۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
بهداشت و درمان
امام جمعه جهرم اقدام سخیفانه کتاب سوزی اخیر را محکوم کرد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبردر جلسه هیات رئیسه امروز دانشگاه، با اشاره به اعلام محکومیت این اقدام توسط دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، کتاب سوزی اخیر را عملی زشت و سخیف برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبردر جلسه هیات رئیسه امروز دانشگاه، با اشاره به اعلام محکومیت این اقدام  توسط دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، کتاب سوزی اخیر را عملی زشت و سخیف  برشمرد.

امام جمعه جهرم، در ادامه افزود: زشتی سوزاندن یک کتاب معتبر  علمی توسط شخصی که ملبس به لباس روحانیت است آنجا بیشتر نمایان می شود که همواره رویکرد  اسلام و آموزه‌های اصیل آن توصیه به  کسب علم و دانش  در هر  مکان بوده است.حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر، با نقل حدیثی از امام علی(ع) که می فرمایند: "داناترین مردمان کسانی هستند که قدر علوم خود را می دانند و از علوم سایر مردمان استفاده می کنند." خاطر نشان کرد: آتش زدن کتب و مراجع علمی یادآور کتاب سوزی های بزرگ تاریخ  است.

وی با استناد به تحقیقات  انجام شده در دانشگاه علوم حدیث قم گفت: شش هزار روایت در خصوص طب وجود دارد که 80 درصد آن بدون سند است. از این میان دو سوم  این سندها نیز  با بررسی های انجام شده، مخدوش است.  

دکتر مدبر  در ادامه با بیان اینکه مفهومی به عنوان "طب اسلامی " وجود نداردگفت: از میان سیصد روایت باقی مانده، فقط 60 روایت حاوی توصیه های درمانی است و بقیه شامل توصیه های بهداشتی است؛ که حقیقی(برای یک مورد خاص) و خارجی(کلی)  بودن آن  هم هنوز درحال بررسی است.

گفتنی است اخیرا در فضای مجازی ویدیویی منتشر شد که در آن ، فردی با کسوت ولباس روحانیت کتاب هاریسون که یکی از کتب مرجع پزشکی است را به آتش می کشد. این اتفاق واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است.تاریخ:
1398/11/07
تعداد بازدید:
231
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal