۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
معرفي شركت‌ها

معرفي شركت‌هاي آمبولانس خصوصي

          آمبولانس‌هاي خصوصي وظيفه انتقال بيمار به مراكز درماني و بالعكس و نيز انتقال به ديگر شهرها با هزينه‌ي مناسب و كيفيت استاندارد را بعهده دارند.

          آمبولانس وسيله نقليه‌اي است كه در مواقع اورژانس درمان را به بيمار ارائه مي‌كند و بيمار را جهت پيگيري درمان به مراكز دريافت‌كننده منتقل مي‌كند و اين وسيله يكي از اجزاء حياتي سيستم EMS (فوريت‌هاي پزشكي) است. آمبولانس‌هاي جديد مسير طولاني تكامل را طي كرده است و وسيله ساده انتقال نيست. بلكه يك بخش اورژانس مجهز بوده كه داراي وسايل ارتباطي نيز مي‌باشد.

          اولين موسسه رسمي كمك‌رساني به مجروحان در كشور انگلستان و در سال 1878 داير شد، اين مؤسسه داراي تشكيلاتي بود كه رانندگان آمبولانس با مهارت‌هاي لازم و آموزش كمك‌هاي اوليه، تربيت مي‌كرد.
         داشتن فضا و جاي مناسب و داشتن تجهيزات كامل در داخل يك آمبولانس امري حياتي است. به همين دليل، امروزه سازندگان اين وسيله سعي مي‌كنند روزبه‌روز آمبولانس‌هاي مجهزتري بسازند. آمبولانس‌هاي فعلي داراي اين وسايل مي‌باشند: برانكارهاي چرخ‌دار براي راحتي بيشتر در حمل بيماران، محل مناسب براي نشستن كاركنان آمبولانس، وسايل تخصصي شامل تجهيزات احياء قلب و ريه‌ها در وضعيت‌هاي خاص، مخزن اكسيژن و همچنين دستگاه تنفس مصنوعي. همچنين آمبولانس‌ها داراي بي‌سيم و تجهيزات راديوئي هم هستند كه از اين طريق وضع بيمار را به بيمارستان اطلاع مي‌دهند و ارتباط دائمي آن‌ها با بيمارستان برقرار است. پيشرفته‌ترين آمبولانس‌ها آن‌هايي هستند كه به سيستم كامپيوتري مجهز هستند و سابقه بيماري و وضعيت مريض را قبل از رسيدن به بيمارستان موردبررسي و كنترل قرار مي‌دهند و بيمار با مجموعه كاملي از اطلاعات و زمينه‌ها، وارد بيمارستان مي‌شود و به‌اين‌ترتيب از اتلاف وقت هم جلوگيري مي‌شود.

انواع آمبولانس‌هاي موجود بر طبق استاندارد به شرح تقسيم‌بندي مي‌شوند:

تيپA1: آمبولانس جهت انتقال يك بيمار

تيپ A2: آمبولانس جهت انتقال يك يا چند بيمار

 تيپB :آمبولانس اورژانس آمبولانس براي انجام اقدامات فوريت‌هاي پزشكي

تيپ C: واحد سيار مراقبت‌هاي ويژه (آي سي يو موبايل يا سي‌سي‌يو موبايل)

 

 

تنها آمبولانس خصوصي مجاز در جهرم : شركت  درمان گستر(احسان)

تاريخ تاسيس :1392

تعداد آمبولانس :4

مسئول فني : دكتر خوش نيت

آدرس: جهرم خيابان ازادي .جنب يگان امداد

 تلفن :

0917791988209172179882 و54260700

تلفن پيشنهاد و شكايات : 1590

 

 
 
 
تاریخ :
1395/12/24
تعداد بازدید:
1247
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal