۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
دكتر صنیع در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه علوم پزشكی جهرم اجرای طرح تحول نظام سلامت را موفقیت بزرگی برای وزارت بهداشت و جامعه پزشكی دانستند.

جهت اطلاع از چگونگی روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان پیمانیه به حضور آقای دکتر صنیع ، رئیس این مرکز درمانی رسیدیم  تا شنونده صحبت های ایشان در این خصوص باشیم .

دکتر صنیع در خصوص اقدامات انجام شده در این مرکز درمانی اظهار داشتند :

-          از 15 روز پیش  از اجرای این طرح زیر ساختهای کاردر بیمارستان با جلسات مکرر فراهم شد.

-           کمیته های متعددی، نظیر کمیته تجهیزات، دارو، اخلاق و ... تشکیل گردید.

-          در حال حاضر طرح به طور 100در صد در بیمارستان پیمانیه در حال اجراست و هزینه پرداختی بیماران ده درصد و برای بیماران در سیستم ارجاع 5 درصد است.

-          یک تلفن ثابت و یک تلفن همراه 24 ساعته در بیمارستان جهت جوابگوئی به مسائل و مشکلات هموطنان تعبیه شده و بطور دائم  در این خصوص پاسخگو می باشد.

 

دکتر صنیع  یکی ازمهمترین  محورهای طرح را  بحث کاهش پرداخت  از طرف مراجعین  به مراکز درمانی دانستند  و به این مطلب اشاره نمودند که  در سالهای گذشته  به دلیل مشکلات مالی بیمارستانها و دانشگاههای علوم پزشکی ، سهم پرداختی مردم به بیمارستانها بعضا تا 50 درصد هم می رسید و چون بعضی از خدمات از طرف سازمان های بیمه گری پوشش داده نمی شد ،  خود بیمار مجبور به پرداخت هزینه ها بود که این مسئله باعث می شد تا  بیماران کم بضاعت در تنگنای مالی قرار گرفته  و از انجام عمل جراحی و اقدامات  درمانی منصرف شوند و به این ترتیب سلامت فرد و درنهایت جامعه در معرض خطر قرار می گرفت.

 

دکتر صنیع اذعان داشتند : در گذشته درصد کثیری از بیماران به دلیل عدم توانایی مالی به روسای دانشگاهها، روسای بیمارستانها  و سازمانهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد مراجعه می کردند که با اجرای طرح مذکور تعداد مراجعین  به این مراکز به منظور دریافت تخفیف به وضوح کمتر شده است.

 

ایشان همچنین  به این مطلب اشاره نمودند که :بزرگترین چالش ،  بحث تامین تجهیزات بخصوص در حوزه ارتوپدی بود که جهت رفع این مشکل تدابیر لازم در کمیته تجهیزات و دارو انجام شد.

 

دکتر صنیع اظهار داشتند که در طرح مذکور  توجه ویژه ای به مسئله هتلینگ بیمار شده است  و در این زمینه گروههایی به منظور بررسی اتاق بیمار و مواردی از قبیل رنگ آمیزی، وضعیت پرده ها، تخت بیمار، استراحتگاه همراهان بیمار و ... تشکیل شده تا تفاوت زیادی بین بیمارستان خصوصی و دولتی احساس نشود.

 

 دکتر صنیع اجرای طرح مذکور را موفقیت بزرگی برای وزارت بهداشت و جامعه پزشکی دانستند.

 

تاریخ:
1393/04/24
تعداد بازدید:
54
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal