۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
برگزاري phtm در اورژانس115جهرم
برگزاري phtm در اورژانس 115 و حضور فعال و پرشور پرسنل
برگزاري phtm در اورژانس 115 و حضور فعال و پرشور پرسنل
برگزاري دومين دوره PHTM در شهرستان جهرم  
سعادتمند رئيس سازمان اورژانس جهرم گفت : دومين كارگاه آموزشي مديريت پيش ‌بيمارستاني بيماران ترومايي (PHTM) با مشاركت مربيان آموزش ديده و داراي مدرك IP در PHTM و مسئول آموزش و نظارت و ارزيابي و كنترل كيفي   در مركز اورژانس جهرم برگزار شد.
سعادتمند گفت : اين دوره به مدت 2 روز در تاريخ 19 و 20 دي ماه سال جاري 97 در دو نوبت صبح و بعدازظهر با شركت فعال 24 نفر از پرسنل 115 برگزار شد.
وي افزود:  هدفِ اين دوره  ارتقاي سطح دانش، نگرش و عملكرد پرسنل فوريت‌هاي پزشكي در برخورد با مصدومان ترومايي به صورت تئوري و عملي بود.
رئيس اورژانس جهرم تصريح كرد: مباحث مختلفي چون تروما به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سينه، شكم، لگن، اندام‌ها، مديريت راه هوايي در بيماران ترومايي، كنترل خونريزي و شوك، نحوه برخورد با سوختگي ها، نحوه برخورد با كودك يا سالمندِ دچار تروما و ارزيابي بيمار ترومايي از عناوين مطرح شده در اين دوره آموزشي بود.
وي ادامه داد : در كنار هر مبحث تئوري، يك برنامه عملي پيش‌بيني شده بود كه در قالب چهار ايستگاه مهارت آموزي، بيمارنماها براساس سناريوي از پيش تعيين شده براي بخش عملي گريم مي‌شدند و اساتيد در هر ايستگاه، شركت‌كنندگان را براي انجام مهارت‌هاي استانداردِ برخورد با مصدومان ترومايي راهنمايي مي‌كردند.
 در پايان دوره، آزمون كتبي و عملي از شركت‌كنندگان به عمل آمد و نفرات برتر معرفي و تشويق شدند.
 
 
 
تاریخ:
1397/10/24
تعداد بازدید:
95
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal