۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
اجرای طرح سنجش فشار خون در سطح جهرم

دکتر مصلی نژاد گفت: سنجش میزان فشار خون شهروندان بالای 30 سال در جهرم تا 19اردیبهشت ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: سنجش میزان فشار خون و تناسب بدنی کلیه شهروندان بالای 30 سال در جهرم از شنبه آغاز شده و تا نوزدهم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دکتر مهدی مصلی نژاد در گفت وگو با خبرنگار وبدا گفت: فشار خون بالا در اغلب موارد بدون علامت بوده و این بیماری با عوارض قلبی ، مغزی ، کلیوی و چشمی بروز پیدا می کند همچنین یکی از عوامل بروز بیماری های غیر واگیردار مانند بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و سرطان ، چاقی و اضافه وزن می باشد.

وی بیان کرد: کلیه شهروندان بالای 30 سال جهرم مورد سنجش فشار خون و تناسب بدنی قرار می گیرند تا در صورت داشتن فشار خون بالا ، اضافه وزن و یا چاقی تحت مراقبت پزشک قرار گیرند.

دکتر مصلی نژاد اظهار داشت: این طرح از تاریخ 14 تا 19 اردیبهشت ماه جاری در کلیه مراکز بهداشتی درمانی، پایگاه های بهداشتی، بیمارستان ها و کلیه ادارات به همت واحدهای معاونت بهداشتی و با همکاری نظام پرستاری و دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم انجام می شود .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار کرد: به همراه داشتن کارت ملی برای شرکت کنندگان در غربالگری الزامی میباشد و علاوه بر سنجش موارد فوق، خدمات مشاوره رایگان نیز به شهروندان ارائه می گردد .

 

تاریخ:
1392/02/17
تعداد بازدید:
979
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal