۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت
دكتر شهریاری: طی ده سال گذشته هیچكس برای مشكلات درمان ناباروری مراجعه نكرده است
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس پیشنهاد داد:ارایه طرحی در مجلس برای اختصاص بودجه درمان ناباروری
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مبلغ سه تا چهار میلیون تومان برای درمان ناباروری هزینه زیادی نیست چراکه ما برای عمل پیوند مغز و استخوان بالای 40 تا 45 میلیون تومان هزینه می کنیم.

 دکتر حسینعلی شهریاری در اولین کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل در جهرم ضمن بیان این مطلب گفت: پیشنهاد می شود طی هفته آینده که موضوع بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس درحال بررسی است، مسئولین ذیربط طرحی مستند و قانونی برای این موضوع به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بفرستند تا پس از بررسی در کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلفیق نیز ارائه و در صورت تصویب بودجه ای برای آن درنظر گرفته شود.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تولید داروهای ناباروری در داخل کشور و مقایسه آن با داروهای مشابه خارجی افزود: این موضوع که  اثرات داروهای ساخت داخل  مورد  تائید  یا  عدم تایید پزشکان و کارشناسان قرار گرفته باید به صورت مستند و با ارائه دلیل قانونی به کمیسیون بهداشت و درمان یا سیاست گذاران دارویی کشور اعلام تا نسبت به آن تصمیم گیری  شود.

وی در عین حال یادآور شد: براساس بررسی های بعمل آمده و اظهار نظر پزشکان و کارشناسان ، داروهای ساخت داخل همگی مفید و پرثمر هستند  و در غیر این صورت باید دلایل غیر موثر بودن آن اثبات گردد تا در مورد تحت پوشش قرارگرفتن داروهای ساخت داخل یا خارجی تصمیم گیری شود. 

تاریخ:
1392/09/29
تعداد بازدید:
58
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal