۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
فرهنگي دانشجويي
مطالبه گري دانشجويان دانشگاه از نماينده شهرستان جهرم
شور و هيجان خاصي بين دانشجويان وجود دارد. هر كس برگه كوچكي در دست دارد و سوالات و مطالبات خود را نوشته اند. همهمه و سوالات دانشجويان تمام نشدني است. اولويت ها بر سوالات مهم و تاثير گذار بر آيندشان است. بومي و غير بومي در ميان آنها معنا ندارد همه با هم متحد و حرف از پيشرفت كشورشان، دانشگاهشان و شهرستان تحصيلشان است اينجا سالن شهيد ايرانمنش دانشگاه علوم پزشكي جهرم مكاني كه دانشجويان بسيجي دانشگاه جمع شده اند و در انتظار پاسخ سوالات خود از نماينده شهرستان جهرم و رئيس كمسيون عمران مجلس هستند. ميهمان ويژه اين جلسه دكتر امير حسين قاضي زاده عضو هيئت رئيسه مجلس است. فرمانده مقاومت بسيج شهرستان، رئيس و معاون فرهنگي دانشجويي از ديگر مسئوليني هستند كه در جلسه حضور دارند.
شور و هيجان خاصي بين  دانشجويان وجود دارد. هر كس برگه كوچكي در دست دارد و سوالات و مطالبات خود را نوشته اند. همهمه و سوالات دانشجويان تمام نشدني است. اولويت ها بر سوالات مهم و تاثير گذار بر آيندشان است. بومي و غير بومي در ميان آنها معنا ندارد همه با هم متحد و حرف از پيشرفت كشورشان، دانشگاهشان و شهرستان تحصيلشان است اينجا سالن شهيد ايرانمنش دانشگاه علوم پزشكي جهرم مكاني كه دانشجويان بسيجي دانشگاه جمع شده اند و در انتظار پاسخ سوالات خود از نماينده شهرستان جهرم و رئيس كمسيون عمران مجلس هستند.  ميهمان ويژه اين جلسه دكتر امير حسين قاضي زاده عضو هيئت رئيسه مجلس است. فرمانده مقاومت بسيج شهرستان، رئيس و معاون فرهنگي دانشجويي از ديگر مسئوليني هستند كه در جلسه حضور دارند.

موضوعات سياسي و حساس برانگيزي كه اين مدت حال و هواي كشورمان عوض كرده يكي از سوالات مهم دانشجويان و آن هم تصويب لايحه FATF و به كجا رسيدن آن است كه دكتر قاضي زاده هاشمي ميهمان ويژه اين جلسه در پاسخ به اين سوال مي گويد: تصويب اين لايحه خسارت هاي جبران ناپذيري به كشور وارد مي كند و بسياري از موافقين اين طرح اعتقاد دارند با عدم تصويب اين لايحه، شرايط ايران وخيم تر و تحت تحريم هاي شديد بانكي قرار مي گيرد حال آنكه كشورمان بدون تصويب اين لايحه تحريم بانكي شده است و اوضاع از اين بدتر نخواهد شد.

وي در ادامه مي افزايد: در تصويب لايحه 120 رأي مخالف و 143 راي موافق وجود دارد و با توجه به اختلافاتي كه بين نمايندگان مجلس وجود دارد بررسي لايحه به شوراي نگهبان كشيده شد كه منتظر گزارش  آن به صحن علني هستيم.

🔹 از سوالات ديگر دانشجويان تاريخ اتمام بيمارستان 310 تخت خوابي و به كجا رسيدن روند ساخت اين بيمارستان است كه دكتر محمد رضا رضايي نماينده شهرستان جهرم و رئيس كمسيون عمران مجلس مي گويد: خوشبختانه منابع مالي ساخت بيمارستان تامين و مشكلي از لحاظ تخصيص اعتبار وجود ندارد و تاسيسات كه مهم ترين بخش از ساخت بيمارستان است خريداري و با افزايش نيروي كار از 200 به 400 نفر در شش ماه آينده ساخت بيمارستان به اتمام خواهد رسيد.

نماينده دانشجويان برگه اي از ميان برگه هاي دردستش بيرون مي كشد و سوال مهمي كه تاثير زيادي بر توسعه شهرستان دارد بازگو مي كند، راهن آهن جهرم به كجا رسيده و عمليات اجرايي آن آغاز شده است، دكتر رضايي بيان مي كند: جهرم از دو مسير به شبكه سراسري ريل وصل مي شود. جهرم به سروستان و از سمت خفر به كوار و پل فسا كه مناقصه خط راه آهن سروستان صورت گرفته و پيمانكار آن مشخص و بزودي فعاليت خود را آغاز مي كند. اما قسمت دوم كه جهرم را از سمت خفر به كوار و پل فسا وصل مي كند در حال بررسي و مطالعه است.

 شفافيت آراي نمايندگان مجلس از سوالات ديگر دانشجويان بود كه تاكيد زيادي بر آن داشتند و نماينده شهرستان در پاسخ به اين سوال مي گويد: رأي گيري بايد شفاف باشد و اين به صلاح كشور است اين موضوعي است كه توجه ويژه بايد به آن كرد و موافق كامل اين موضوع هستم.

 مطالبه دانشجويان همچنان ادامه دارد. دانشجويان ديگر به جمع جلسه اضافه مي شوند كه منتظر پاسخ سوالاتشان هستند اما زمان محدود و ادامه جلسه به زمان ديگر موكول مي شود و نماينده شهرستان اين قول مساعد را مي دهد كه به تك تك سوالات پاسخ خواهد داد.

تاریخ:
1397/09/07
تعداد بازدید:
77
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal