۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
اخلاق پزشكي؛ شكاف بين مردم و پزشكان را كم مي كند
دبير علمي كنگره كشوري اخلاق پزشكي جهرم در گفتگو برنامه "نگاه روز" از شبكه فارس، با اشاره به اصل حقوق اخلاقي كه عدالت است گفت: با عدالت در اخلاق پزشكي مي توان قضاوت ها و شكاف هاي موجود بين مردم و پزشكان را از بين برد.
دبير علمي كنگره كشوري اخلاق پزشكي جهرم در گفتگو  برنامه "نگاه روز" از شبكه فارس، با اشاره به اصل حقوق اخلاقي كه عدالت است گفت: با عدالت در اخلاق پزشكي مي توان قضاوت ها و شكاف هاي موجود بين مردم و پزشكان را از بين برد.

دكتر سيد ضياء الدين تابعي اظهار داشت: انقلاب هاي اخلاقي در علم پزشكي كه اشاره به فلسفه اخلاق پزشكي دارد مي تواند بسياري از مسائل و افكاري كه مردم نسبت پزشكان دارند را از بين ببرد.

به گفته وي ديد مقدس مردم نسبت به پزشكان اين را شكل مي دهد كه تمام پزشكان داراي قداست كاري هستند حال كه اين چنين نيست و گهگاه شاهد خطاها و نقصان هاي اخلاقي پزشكي در جامعه هستيم كه اخلاق پزشكي اين موضوع را روشن و بر طرف مي سازد.

وي بيان كرد: اخلاق با مشاغلي كه با مسائل بزرگ انساني سرو كار دارند درگير است و دانش و مهارت در علم پزشكي مي بايست در راستاي اصول اخلاقي، رعايت و حفظ آن باشد.

دكتر تابعي افزود: پيشينيه كنگره هاي اخلاق پزشكي در ايران به سال 1371 باز مي گردد و تا كنون 14 كنگره اخلاق  كشوري و بين المللي در كشور برگزار شده است و امسال ششمين كنگره اخلاق پزشكي و پنجمين همايش درمان ناباروري در جهرم برگزار مي شود.

وي بيان كرد: از دستاوردهاي خوب دانشگاه علوم پزشكي جهرم رشد اخلاق پزشكي و به كار بردن آن در علم ناباروري بوده كه به واسطه تلاش هاي آيت الله دكتر دژكام كه عضو هيئت علمي گروه اخلاق پرشكي اين دانشگاه هستند صورت گرفته است.
تاریخ:
1397/09/05
تعداد بازدید:
141
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal