۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
اورژانس
واژگوني خودرو؛ بيشترين عامل صدمات در تصادفات جاده اي جهرم است
در شش ماهه اول 97 در جهرم، واژگوني خودرو در جاده و برخورد ماشين با موتور در شهر، بيشترين عامل صدمات تصادفات رانندگي بوده است.
در شش ماهه اول 97 در جهرم، واژگوني خودرو در جاده و برخورد ماشين با موتور در شهر، بيشترين عامل صدمات تصادفات رانندگي  بوده است.
 وحيد سعادتمند رئيس مركز فوريت هاي پزشكي 115 جهرم با اشاره به انجام يك هزار و 503 ماموريت اورژانسي براي سوانح رانندگي در نيم سال اول 97 اظهار داشت: محور جهرم به شيراز در مقايسه با ديگر محورها با  489 مصدوم پر حادثه ترين محور بوده است.
وي با اشاره به آمار تصادفات شهري در شش ماه اول 97 در شهرستان جهرم گفت: برخورد ماشين با موتور بيشترين عامل تصادفات بوده كه 910 ماموريت اورژانس را به همراه داشته است.
به گفته وي در تصادفات شهري، بيشتر مصدومين از سرنشينان موتور سيكلت هستند و آسيب به ناحيه سر از بيشترين موارد گزارش شده بوده كه دليل آن عدم استفاده از كلاه ايمني است.
وي در ادامه افزود: متاسفانه تصادفات شهري شش ماه اول 97 در مقايسه با سال گذشته افزايش 10 درصدي داشته است.
وي عنوان كرد: بيشتر تصادفات در چند كيلومتر مانده به مقصد اتفاق مي افتد كه علت اصلي آن خستگي و خواب آلودگي راننده است.
وي ميانگين مدت زمان رسيدن آمبولانس به محل حادثه در جاده و شهر را به ترتيب 10 و 6 دقيقه عنوان كرد.
به گفته وي رعايت حفظ خونسردي، گزارش تعداد دقيق مصدومين، شرح حال مصدوم و نوع تصادف از آيتم هاي مهمي است كه رهگذران و همراهان مصدوم در تصادفات جاده اي و شهري بايد انجام و سريع به اورژانس 115 اطلاع دهند.
رئيس مركز فوريت هاي پزشكي 115 جهرم تاكيد كرد: در تصادفات رانندگي قبل از رسيدن اورژانس، هرگز مصدوم را جابه جا و تكان ندهيد زيرا شرايط مصدوم را بدتر مي كند.
 وي با بيان اين مطلب كه باز نگه داشتن مسير تردد آمبولانس و عدم تجمع در محل تصادف بسيار مهم است گفت : در هنگام شب 200 متر مانده به محل تصادف، براي هشدار به ساير خودرو ها مي بايست از شب رنگ مثلث خطر يا روشن كردن آتش در حاشيه جاده استفاده شود.
تاریخ:
1397/08/28
تعداد بازدید:
92
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal