۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
بزرگداشت هفته دفاع مقدس
مراسم يادبود و بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه برگزار گرديد
مراسم يادبود و بزرگداشت هفته دفاع مقدس روز گذشته 4 مهر ماه 97 با حضور رياست، معاونين، مسوولان و كاركنان دانشگاه در سالن شهيد قادري دانشگاه برگزار شد.
مراسم يادبود و بزرگداشت هفته دفاع مقدس روز گذشته 4 مهر ماه 97 با حضور رياست، معاونين، مسوولان و كاركنان دانشگاه در سالن شهيد قادري دانشگاه برگزار شد.

در اين مراسم كه فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه جهرم ونماينده ولي فقيه سپاه نيز حضور داشتند ياد و خاطره شهيدان و آزادگان و ايثارگران 8 سال دفاع مقدس در محفلي عرفاني و پرشور گرامي داشته شد.

در ابتداي مراسم دكتر محمد رحمانيان، رياست دانشگاه، ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس، از مقام شامخ شهدا به عنوان سرمايه ها ي هميشگي تاريخ ايران، تجليل به عمل آورد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكي جهرم با پيشينه اي قريب به چهل سال همواره در راه خدمت و ايستادگي در صحنه بوده است.

دكتر رحمانيان، با اشاره به پنج شهيد گرانقدر دانشگاه علوم پزشكي جهرم؛ شهيدان ايرانمنش، پورافشار، دانشپور،كارگر و قادري، افزود: حضور و وجود ارزشمند 52 رزمنده جانباز از كاركنان اين دانشگاه، 15 فرزند شهيد، 42 رزمنده، 20 همسر بزرگوار جانباز، 24 برادر شهيد و 29 خواهر شهيد و 2 آزاده شاغل گرامي سند افتخار اين دانشگاه است كه اگرچه عرصه اش جولان بهداشت و درمان است ليكن همواره دفاع از ارزش ها و آرمان هاي خود را فراموش نكرده است.

وي با ابراز خرسندي از برگزاري اين مراسم يادبود و تقدير از دست اندركاران برگزاري از بسيجيان خواست تا همواره در دانشگاه و جامعه الگو و سرلوحه باشند.

دكتر رحمانيان در پايان، مجموعه دانشگاه را در اين برهه از زمان به ايستادگي و ارائه خدمت به دور از ايجاد ياس و نوميدي فرا خواند.

سرهنگ توكل، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه پاسداران جهرم نيز در ادامه مراسم با اشاره به 1200 شهيد انقلاب و دفاع مقدس و 10 شهيد مدافع حرم، شهر جهرم را ولايت مدار و شهيد پرور دانست و افزود: به خود مي باليم كه رشادت ها و دلاوري هاي جوانان اين مرز و بوم نشات گرفته از قيام عاشورا و الهام گرفته از غيرت امام حسين و(ع) و حضرت عباس(س) است.

 وي دانشگاه علوم پزشكي جهرم همواره پيشرو و علمدار در عرصه خدمت دانست.

وي بيان كرد: قدر شهداي گرانقدري همچون خليل مطهرنيا، رحمانيان، عباس دوران، بابايي، ياسني، اردستاني را كه با خون مطهر خود ايران اسلامي را عزت دار كردند بايد دانست كه از بركت حضور و وجود با ارزش ايشان است كه امروز ابرقدرت ها نگاه چپي به مرزهاي اين مرز و بوم نمي توانند داشته باشند.


فرمانده ناحيه بسيج سپاه جهرم ضمن محكوم نمودن عمليات تروريستي اخير در اهواز گفت: در عرصه و صحنه امروز بصيرت و ولايت مداري عاشورايي نياز است. در جنگ امروز استقامتي مالك گونه و بصيرتي عمار گونه نياز است.

سرهنگ توكل در پايان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان و يادكردي از عمليات رمضان كه در آن جمعي از كاركنان و مسوولين دانشگاه در آن زمان حضور داشتند در هفته دفاع مقدس امسال كه با شعار " ما توانسته ايم" مزين است از همگان مديريت جهادي و عمل انقلابي طلب كرد.

 گفتني است حاج آقا كاتبي از كاركنان پيشكسوت و جانباز دانشگاه نيز در قسمتي از اين برنامه به ذكر خاطراتي از زمان جنگ و دفاع مقدس و ذكر ايام همسنگري با تني چند از مسوولان دانشگاه پرداخت كه مورد توجه حاضران قرار گرفت و در پايان مراسم از كار كنان رزمنده و شاغل در دانشگاه با اهدا لوح تقدير و تجليل به عمل آمد.


تاریخ:
1397/07/07
تعداد بازدید:
46
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal