۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
مركز تصوير برداري ديجيتال كلينيك هنري جهرم
ماهانه 1700 تصوير برداري در بخش راديولوژي مركز تصوير برداري ديجيتال كلينيك هنري جهرم انجام مي شود
مركز تصوير برداري ديجيتال كلينيك هنري دانشگاه اولين مركز تصويربرداري در شهرستان جهرم است كه داراي پنج بخش راديولوژي، MRIِ، ماموگرافي، سنجش تراكم استخوان و عكس برداري از دهان و دندان"OPG" است.
مركز تصوير برداري ديجيتال كلينيك هنري دانشگاه اولين مركز تصويربرداري در شهرستان جهرم است كه داراي پنج بخش راديولوژي، MRIِ، ماموگرافي، سنجش تراكم استخوان و عكس برداري از دهان و دندان"OPG" است.

محمد حسن موحد پور مسئول مركز تصويربرداري كلينيك هنري گفت: ماهانه به طور متوسط در بخش راديولوژي 1700 تصوير برداري انجام مي شود و همچنين ماهانه 120 تصويربرداري از دهان و دندان "OPG" و 260 ماموگرافي صورت مي گيرد.

وي با اشاره به اينكه بخش MRI كلينيك هنري جهرم بعد از شيراز دومين مركز تخصصي و فوق تخصصي در استان فارس است بيان كرد: در قسمت MRI كاربران بيش از 350 ساعت دوره آموزشي فيزيك، تكنيك و تفسير فيلم را گذرانده اند و از جايگاه علمي بالايي برخوردار هستند.

به گفته وي اِم آر اسپكتروسكوپي مغز، اِم آر آنژيو، اِم آر پستان، اِم آر آي شكم، ستون فقرات، سيستم اسكلتي و عضلاني، برخي اعضاي داخلي شكم چون كبد، كليه و غيره در بخش اِ آر آي مركز تصويربرداري كلينيك هنري انجام مي شود.

وي افزود: در تصويربرداري (MRI) از مغناطيس قوي، امواج راديويي و يك رايانه براي ساخت تصاوير دقيق از داخل بدن استفاده مي شود كه پزشك مي تواند از اين طريق تشخيص و يا پاسخ به درمان را مورد بررسي قرار دهد.

موحد پور خاطرنشان كرد: MRI قلب از بيماران تالاسمي از اقدامات خوبي است كه به مدت دو سال در اين بخش انجام مي شود و بيماران تالسمي ديگر نياز به رفتن به تهران و مركز استان را ندارند.

وي با اشاره به متوقف شدن ام آر آي مفاصل و زانو در ماه گذشته گفت: به دليل نقص فني دستگاه به مدت يك ماه ام آر آي مفاصل و زانو تعطيل شده بود كه مدت زمان خريداري قطعه و وصل آن كمي طول كشيد اما اكنون مشكلي در اين قسمت وجود ندارد و ام آر آي زانو انجام مي شود.

مسئول مركز تصوير برداري كلينيك هنري بيان كرد: در بخش راديولوژي كلينيك هنري دانشگاه چهار پزشك فعاليت مي كنند و تصاوير از طريق سيستم تبادل تصاوير ديجيتال پزشكي "pacs" براي پزشكان ارسال و تصاوير توسط آنان خوانده و پاسخ داده مي شود.

در قسمت راديولوژي كلينيك هنري دانشگاه چهار پرسنل در شيفت صبح و عصر، بخش ام آر آي 10 پرسنل بصورت شبانه روز و در بخش ماموگرافي، سنجش تراكم استخوان و تصوير برداري از دهان و دندان"OPG" هر كدام جداگانه يك پرسنل مشغول به فعاليت هستند.

دكتر سميه طالب نيا، دكتر اطهر پيلبان، دكتر حميده عبادت و دكتر سيد رضا روح زمين از پزشكان اين مركز هستند.

 
تاریخ:
1397/06/27
تعداد بازدید:
293
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal