۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
خدمات سلامت ميانسالان
88006 نفر از ميانسالان شهرستان جهرم در سال گذشته از خدمات سلامت ميانسالان بهره مند شده اند...
در طول سال گذشته 88006 نفر از ميانسالان، به مراكز بهداشتي و درماني شهرستان مراجعه كرده و از خدمات رايگان سلامت ميانسالان بهره مند شده اند.
در طول سال گذشته 88006 نفر از ميانسالان، به مراكز بهداشتي و درماني شهرستان مراجعه كرده و از خدمات رايگان سلامت ميانسالان بهره مند شده اند.

دكتر سيد مجيد ارجمند معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جهرم اظهار داشت: به زنان و مردان 30 تا 59 سال كه به پايگاه هاي سلامت مراجعه مي كنند، خدمات مختلف سلامت به صورت رايگان ارائه مي شود و در سال گذشته 88006 نفر از خدمات سلامت ميانسالان در شهر و روستا بهره مند شده اند.

وي گفت: ارائه مشاوره تغذيه، قرص هاي ويتامين D، اندازه گيري فشار خون و قند خون، بررسي سلامت زنان مانند سرطان سينه، يائسگي و سرطان دهانه رحم، بررسي بيماري هاي واگير و غير واگير، خدمات سلامت اعصاب و روان و بررسي وضعيت فعاليت فيزيكي از جمله خدماتي است كه به ميانسالان ارائه مي شود.

معاون بهداشتي دانشگاه با اشاره به اهميت شناسايي به موقع بيماري هاي غير واگير گفت: اين امر در درمان به موقع و پيشگيري از ناتواني ها و معلوليت ها بسيار مهم و تاثيرگذار است.

وي با اشاره به اندازه گيري نمايه توده بدني و بررسي چاقي شكمي كه از ديگر خدمات ارائه شده به ميانسالان است گفت: به كساني كه مشكلاتي در اين زمينه دارند، شيوه زندگي سالم آموزش داده مي شود و وضعيت سلامت روان افراد بر اساس پرسشنامه استاندارد سنجيده و بر اساس آن مشاوره يا ارجاع صورت مي گيرد.

وي آموزش جامعه در جهت خود مراقبتي و اجراي ساير برنامه هاي سلامت را به عنوان عوامل بسيار مهم در اجراي برنامه مراقبت هاي دوره ميانسالي دانست.

دكتر سيد مجيد ارجمند بيان كرد: با مراجعه ميانسالان به پايگاه هاي بهداشت براي آنان پرونده الكترونيك تشكيل مي گردد و خدمات درمان به تناسب مشكل افراد به صورت ماهانه و سالانه پيگيري مي شود.
تاریخ:
1397/04/05
تعداد بازدید:
34
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal