۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
کرونا ویروس
جهرم و کرونا ویروس؛ افراد با علائم شدید تنگی نفس به درمانگاه شماره 4 مراجعه کنند
کسانی که علائمی خفیف شبیه سرما خوردگی مانند تب، گلو درد، سردرد ،سرفه ،بدن درد و بی حالی دارند به پزشک خانواده خود مراجعه کنند. مراجعه به درمانگاه شماره 4 جهت بیماران بد حال با علائم شدید مانند تنگی نفس است.
کسانی که علائمی خفیف شبیه سرما خوردگی مانند  تب، گلو درد، سردرد ،سرفه ،بدن درد و بی حالی دارند به پزشک خانواده خود مراجعه کنند. مراجعه به درمانگاه شماره 4 جهت بیماران بد حال با علائم شدید مانند تنگی نفس است.


به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر سید مجید ارجمند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار داشت: با توجه به همه گیری بیماری کرونا در شهرستان و انتقال سریع آن به افراد توصیه می شود افرادی که علائم سرماخوردگی خفیف مانند تب، گلو درد، بدن درد ، سردرد ، سرفه و بی حالی دارند به پزشک خانواده خود مراجعه نموده یا در صورت خفیف بودن علایم ، فرض را بر ابتلاء به کورنا ویروس گذاشته و با ماندن و قرنطینه شدن در خانه دوره نقاهت خود را تا زمان خوب شدن کامل سپری کنند.

وی افزود: جهت کاهش ازدحام جمعیت توصیه می شود افرادی به درمانگاه شماره 4 مراجعه نمایند که یا علائم بیماری در آنها شدید شده و دچار تنگی نفس شده اند و یا سن آنها از 60 سال بالاست و یا دارای بیماری زمینه ای مانند فشارخون و دیابت هستند. 


به گفته وی مبتلایان سالمند با بیماری زمینه ای، مادران باردار علامتدار و بیمارانی که علائم بیماری در آن ها حاد است و نیاز به اکسیژن دارند در بیمارستان بستری می شوند. 


دکتر ارجمند بیان کرد: همین طور اولویت نمونه گیری تشخیصی کرونا برای افرادی است که حال بالینی آن ها وخیم است و در تماس مستقیم با بیمار کرونایی بوده اند. در کنار آن از افراد سالمند بالای 60 سال با بیماری زمینه ای و زنان باردار نیز تست نمونه گیری تشخیصی کرونا گرفته می شود.


وی اضافه کرد: از تمام افرادی که دارای علائم خفیف سرما خوردگی هستند تقاضا می شود حتما تا زمان خوب شدن در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات  موکدا پرهیز کنند. رعایت فاصله یک الی دو متر از دیگران ، عدم حضور در مکانهای شلوغ و استمرار در زدن ماسک بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری مهلک است.
تاریخ:
1399/04/25
تعداد بازدید:
402
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal