۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
آموزش
اعتبار بخشی دانشگاه ها نباید به سمت رنکینگ دانشگاهی برود
رئیس سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: اعتبار بخشی دانشگاه ها نباید به سمت رنکینگ دانشگاهی برود؛ هدف اعتبار بخشی، توسعه و رفع چالش ها است.

رئیس سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: اعتبار بخشی دانشگاه ها نباید به سمت رنکینگ دانشگاهی برود؛ هدف اعتبار بخشی، توسعه و رفع چالش ها است.

به گزارش ویدا جهرم؛ دکتر آبتین حیدرزاده امروز 15 بهمن ماه 98 در جمع مدیران آموزش و اعضای هیئت علمی دانشگاه اظهار داشت: هدف از اعتبار بخشی دانشگاه ها توسعه و ارتقاء کیفیت آموزش، پژوهش و رفع چالش ها در حوزه های مختلف  است.

وی گفت:  اعتبار بخشی را نباید ارزشیابی دانست. داشتن نگاه سلبی در آن روشی بسیار غلط است زیرا پایه و اساس اعتبار بخشی توسعه است.
 
وی در ادامه افزود: چارت آموزشی کم ترین وزن را در اعتبار بخشی دانشگاه ها دارد. در اعتبار بخشی تمام هدف متمرکز بر سنجش کیفیت است تا کمیت.


وی با اشاره به جذب اساتید و اضافه شدن رشته  نانو فناوری پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت:  در حال حاضر در کشور  2000 ظرفیت برای جذب اساتید وجود دارد که این منوط بر وجود امکانات و زیر ساخت های آموزشی  هر دانشگاه و وجود هیئت علمی رشته های در خواست شده است.

در ادامه بیان کرد:  انگیزه و اشتیاق اساتید و اعضای هیئت علمی علوم پایه و بالینی این دانشگاه در پژوهش و تحقیقات ستودنی است. با توجه به وجود زیر ساخت های آموزشی و پژوهشی و اعضای هیئت علمی در رشته در خواست شده چون نانو فناوری پزشکی امید است با رای زنی ها بتوانیم این رشته را در این دانشگاه داشته باشیم.

گفتنی است رئیس سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت بعد از این جلسه در جمع تعدادی از دانشجویان پزشکی دانشگاه حضور پیدا کرد و به بررسی مشکلات آنان در حیطه آموزش پرداخت. وی همچنین از آزمایشگاه های تحقیقات بیوشیمی، میکروب، زئونوز، مرکز مهارت های بالینی دانشگاه، اتاق پراتیک دانشکده پرستاری و پیراپزشکی و فضای این دانشکده بازدید نمود.


تاریخ:
1398/11/16
تعداد بازدید:
465
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal