۱۳۹۸ شنبه ۲۷ مهر
درمان
يك غده سه كيلويي از سينه بيماري در بيمارستان پيمانيه جهرم با موفقيت خارج شد
پس از انجام معاينات باليني و تشخيص دقيق، طي يك عمل جراحي، توموري به‌اندازه سه كيلوگرم از سينه خانمي در بيمارستان پيمانيه خارج شد.
پس از انجام معاينات باليني و تشخيص دقيق، طي يك عمل جراحي، توموري به‌اندازه سه كيلوگرم  از سينه خانمي در بيمارستان پيمانيه خارج شد.

دكتر مرضيه حق بين،فوق تخصص جراحي سرطان، اظهار كرد: بيمار، يك خانم  43 ساله بود كه با احساس درد و سنگيني و فشار در قفسه صدري به مركز جامع سرطان بيمارستان پيمانيه مراجعه كرد.

اين فوق تخصص جراحي سرطان  گفت:  بلافاصله پس از مراجعه بيمار، معاينات باليني و اقدامات تكميلي همچون عكس از قفسه سينه و سي‌تي‌اسكن، سونوگرافي ، ماموگرافي و نمونه‌برداري از طريق پوست، انجام و وجود تومور خوش خيم در سينه وي محرز شد.

دكتر حق بين اذعان داشت: انجام اين عمل با توجه به‌اندازه تومور با ريسك بالا و احتمال خونريزي شديد همراه بود كه در نهايت با همكاري تيم بيهوشي و اتاق عمل، اين عمل با موفقيت انجام و توموري به‌اندازه سه كيلوگرم با حاشيه سالم،  از سينه  سمت چپ وي خارج و نمونه جهت بررسي به پاتولوژي ارسال شد.

اين عضو هيات علمي افزود: آنچه اهميت اين جراحي را بيشتر نشان مي دهد؛ حفظ ظاهري اندام درگير شده بود كه پس از سلامت بيمار براي ما بسيارحايز اهميت  است.

دكتر حق بين درادامه گفت: در حال حاضر بيمار در وضعيت مطلوب به سر مي‌برد و حال عمومي وي رضايت بخش  است.وي با اشاره به اينكه با تشخيص زود هنگام سرطان در مرحله صفر بيماري ديگر نياز به شيمي درماني و صرف هزينه هاي گزاف درمان براي بيمار نيست، اظهار داشت: با تلاش مسئولين دانشگاه طي سه سال گذشته، امكانات مورد نياز در رابطه با تشخيص و درمان سرطان ها از جمله سرطان سينه در مركز جامع سرطان خاتم الانبياء همچون ماموگرافي ديجيتال با كيفيت بالا، سونوگرافي، ام آر آي سينه، امكان نمونه برداري سوزني از سينه، امكان كليه جراحي هاي سينه با حفظ زيبايي سينه، امكان بررسي هسته اي از غدد لنفاوي زيربغل و بررسي سريع پاتولوژي همزمان با عمل جراحي در اتاق عمل فراهم  شده است تا خدمات سلامت به همشهريان به نحو مطلوب تر ارائه گردد.


تاریخ:
1398/03/29
تعداد بازدید:
168
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal