۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
بهداشت
پيشگيري مهم ترين عامل در كنترل بيماري هاي غير واگير است
رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم پيش از ظهر ديروز 25 فروردين 98 در جلسه هماهنگي ستاد سلامت و هفته جوان كه با حضور معاون فرماندار شهرستان جهرم، برخي از روسا و نمايندگان ارگان هاي شهرستان مربوط با حوزه سلامت و همين طور معاون بهداشتي دانشگاه در سالن شهيد ايرانمنش اين دانشگاه برگزار شد گفت: در كنترل بيماري هاي غير واگير چون فشار خون، قند خون، سرطان و غيره پيشگيري حرف اول را مي زند كه اين مهم با همكاري و تعامل درون بخشي و برون بخشي سازمان هاي زير ربط و آگاه بخشي در سطح عموم ميسر مي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم پيش از ظهرديروز 25 فروردين 98 در جلسه هماهنگي ستاد سلامت و هفته جوان كه با حضور معاون فرماندار شهرستان جهرم، برخي از روسا و نمايندگان ارگان هاي شهرستان مربوط با حوزه سلامت و همين طور معاون بهداشتي دانشگاه در سالن شهيد ايرانمنش اين دانشگاه برگزار شد گفت: در كنترل بيماري هاي غير واگير چون فشار خون، قند خون، سرطان و غيره پيشگيري حرف اول  را مي زند كه اين مهم با همكاري و تعامل درون بخشي و برون بخشي سازمان هاي زير ربط و آگاه بخشي در سطح عموم ميسر مي شود.

دكتر رحمانيان ضمن اشاره به شعار هفته سلامت " مراقبت‌هاي اوليه بهداشتي راهي به سوي پوشش همگاني سلامت"به تعامل و انجام برنامه هاي متنوع در هفته سلامت براي آگاه سازي مردم از بيماري ها تاكيد نمود و ادامه داد: بيماري ها هزينه هاي زيادي براي دولت و مردم در بردارد كه با آگاه سازي و برنامه هاي آموزشي مي توان سطح سلامت جامعه را ارتقاء داد.

وي  همكاري و همدلي را عامل موفقيت در هر كار و رسالتي عنوان كرد و بيان داشت: اميد است همه همكاران نه تنها در هفته سلامت بلكه در تمامي ايام سال با همكاري و همدلي در كنار يكديگر براي خدمت به مردم كوشا باشند.

در ادامه رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم بيان كرد: خوشبختانه برنامه تحول سلامت در سطح شهرستان به خوبي اجرا گرديده و لازم است هفته سلامت، شروعي جهت استمرار اين اقدامات ارزشمند در جهت افزايش سلامت جامعه باشد.

در ادامه اين جلسه دكتر سيد مجيد ارجمند معاون بهداشتي دانشگاه گفت: هفته سلامت بهانه اي است كه در آن خدمات حوزه بهداشت  به خوبي براي جامعه تشريح شود و اهميت اين مقوله در ميان جامعه ارتقاء يابد.


وي با بيان اينكه مطابق با هرسال، هفته اول ارديبهشت به نام هفته سلامت نام گذاري شده، گفت: تشكيل اين گونه جلسات براي اجراي هر چه بهتر برنامه هاي پيشگيري از بيماري ها و هماهنگي همه جانبه براي خدمت بهتر و مطلوب تر به مردم با تعامل و همكاري حوزه سلامت و ديگر دستگاهها و نهادها است كه اميدواريم در راه تحقق اهداف حوزه سلامت گام هاي موثري برداشته شود.


 

تاریخ:
1398/01/26
تعداد بازدید:
278
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal