۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
طرح " پياده از خانه تا مدرسه "
اجراي طرح " پياده از خانه تا مدرسه " در شهرستان جهرم برگزار شد
اجراي طرح (پياده از خانه تا مدرسه) صبح امروز 16 مهر 97 با حضور 200 دانش آموز با هدف ارتقاء سلامتي، شادابي و نشاط دانش آموزان به سمت پارك كوهسار جهرم برگزار شد.
اجراي طرح (پياده از خانه تا مدرسه) صبح امروز 16 مهر 97 با حضور 200 دانش آموز با هدف ارتقاء سلامتي، شادابي و نشاط دانش آموزان به سمت پارك كوهسار جهرم برگزار شد.

 دكتر سيد مجيد ارجمند معاون بهداشتي دانشگاه گفت: در حال حاضر كم تحركي و افزايش وزن، سلامتي نوجوانان را تهديد مي كند، نهادينه كردن فرهنگ ورزش و زندگي سلامت محور در بين دانش آموزان از اهداف اجراي اين طرح بوده است.

 وي بيان كرد: شيوع چاقي و افزايش وزن در نوجوانان و جوانان بيشتر شده و با توجه به اينكه فرزندان جامعه آينده‌سازان كشور هستند، چاقي و افزايش وزن در سنين نوجواني و جواني سلامت نسل آينده را به خطر مي اندازد.

 به گفته وي چاقي، پرخوري و كم تحركي زمينه را براي بروز بيماري‌هاي غيرواگير به ويژه بيماري‌هاي قلبي عروقي فراهم مي‌كند.

 معاون بهداشتي دانشگاه عنوان كرد: اين طرح سبب تشويق والدين، فرزندان، معلمان، مديران مدرسه و متوليان سلامت مي شود تا اين پيام را به دانش‌آموزان و نسل آينده رسانند كه موضوع "تحرك و وررزش" يكي از نكات مهمي است كه بايد به آن اهميت بيشتري دهند.

اين برنامه توسط حوزه معاونت بهداشتي و با همكاري معاونت غذا و دارو دانشگاه و اداره كل آموزش و پرورش شهرستان، نيروي انتظامي، راهنمايي رانندگي و فرمانداري ويژه شهرستان برگزار شد.

تاریخ:
1397/07/16
تعداد بازدید:
230
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal