۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
حضور نماينده شهرستان در جلسه هيئت رئيسه
جلسه هيئت رئيسه دانشگاه با حضور نماينده شهرستان برگزار گرديد
در جلسه هيئت رئيسه دانشگاه كه ديروز 20 شهريور ماه 97 در دانشگاه برگزار گرديد نماينده مردم شهرستان جهرم در مجلس شوراي اسلامي گفت: خوشبختانه شهرستان جهرم در قسمت زيرساخت هاي بهداشتي و درماني رو به جلو و كمبودي ندارد و از اولويت هاي بعدي كه بايد به آن بيشتر توجه شود جذب پزشكان متخصص و فوق تخصص است.
در جلسه هيئت رئيسه دانشگاه كه ديروز 20 شهريور ماه 97 در دانشگاه برگزار گرديد نماينده مردم شهرستان جهرم در مجلس شوراي اسلامي گفت: خوشبختانه شهرستان جهرم در قسمت زيرساخت هاي بهداشتي و درماني رو به جلو و كمبودي ندارد و از اولويت هاي بعدي كه بايد به آن بيشتر توجه شود جذب پزشكان متخصص و فوق تخصص است.

دكتر محمد رضا رضايي اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه در قسمت زير ساخت هاي بهداشتي و درماني مانند احداث بيمارستان 310 تخت خوابي، مركز تخصصي و فوق تخصصي قلب، مركز سرطان و شيمي درماني، خانه بهداشت و مراكز جامع سلامت بسيار خوب عمل كرده و تاكنون خدمات بهداشتي و درماني خوبي در اختيار مردم قرار گرفته است اما براي ارائه خدمات درماني بيشتر نياز به جذب پزشكان متخصص و فوق تخصص در شهرستان است.

وي از رئيس و مديران دانشگاه قدر داني كرد و گفت: در شرايط بد اقتصادي موجود كشور و سوء تدبيري هاي داخلي موجود، مديران دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشراف به مسائل و مديريت كارامد خدمات بهداشتي و درماني خوبي را به مردم ارائه مي دهند و تمام هدف ما اين است كه با مديريت درست بتوانيم از اين شرايط سخت اقتصادي عبور كنيم و در ارائه خدمات بهداشتي و درماني به مردم خللي وارد نشود.

دكتر رضايي با اشاره به ارائه خدمات درماني و بهداشتي در روستا ها و بخش هاي شهرستان گفت: رضايت مردم روستا از خدمات درماني و بهداشتي از اولويت هايي است كه بايد به آن بيشتر توجه كرد.

دكتر رضايي با اشاره به تقويت بخش آموزشي دانشگاه گفت: تيم هيئت علمي دانشگاه بايد تقويت گردد و رشته هاي دستياري داخلي و زنان اضافه شود.

وي با اشاره به جذب دانشجويان خارجي در دانشگاه گفت: با جذب دانشجويان خارجي در دانشگاه شهرستان جهرم تبديل به يك برند و در سطح كشور برجسته مي شود كه نياز به رايزني با وزارتخانه است.

نماينده شهرستان با بيان اين مطلب كه نيروي انساني مهم ترين خدمات فاكتور توسعه است گفت: مطالبات كاركنان و پزشكان دانشگاه بسيار مهم است و با توجه به شرايط امروز كشور كه قدرت خريد مردم به يك سوم تقليل يافته مي بايست توجه بيشتري به پرداخت حقوق كاركنان شود.

دكتر محمد رحمانيان رئيس دانشگاه نيز در ادامه گفت: روزانه نزديك به 2000 نفر در كلينيك هاي دانشگاه پذيرش مي شوند و سه برابر نرم كشوري بيمار به شهرستان مراجعه مي كند كه اين نشان از خدمات خوب درماني در شهرستان است.

وي در ادامه افزود: در آذر ماه دانشگاه جذب متخصصين جديد خواهد داشت و كمبود متخصصين دربخش راديولوژي، ارتوپدي وغيره وجود دارد بر طرف مي شود.

رئيس دانشگاه با اشاره خدمات پزشك خانواده در شهر و روستا ها گفت: 91 درصد از جمعيت جهرم و 100 درصد از جمعيت روستايي شهرستان تحت پوشش طرح پزشك خانواده است.

وي در ادامه افزود: در روستاهاي شهرستان با وجود 19 مركز خدمات جامع سلامت روستايي و پوشش كليه خانه هاي بهداشت زير مجموعه و حضور دائمي 21 پزشك خانواده تمامي خدمات بهداشتي و درماني سطح يك به مردم مناطق روستايي ارائه مي شود.

دكتر رحمانيان خاطر نشان كرد: در هر خانه بهداشت روستايي بهورز مستقر است و خانه بهداشت هاي روستايي مجهز به اينترنت و تمام خدمات درماني ارائه شده به روستاييان در سامانه سيب ثبت مي گردد.


تاریخ:
1397/06/21
تعداد بازدید:
114
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal