۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
اورژانس
در نيمسال اول سال 98 بيشترين ماموريت هاي اورژانس 115 جهرم براي نجات جان بيماران، مربوط به بيماري هاي قلبي بوده است
در شش ماه اول سال 98 در شهرستان جهرم، بيشترين ماموريت هاي اورژانس براي نجات جان بيماران مربوط به بيماري قلبي بوده كه 819 مورد گزارش شده است.
در شش ماه اول سال 98 در  شهرستان جهرم، بيشترين ماموريت هاي اورژانس براي نجات جان بيماران مربوط به بيماري قلبي بوده كه 819 مورد گزارش شده است.

وحيد سعادتمند رئيس مركز فوريت هاي پزشكي 115 جهرم اظهار داشت:  در نيم سال اول سال 98 بيشترين تماس هاي تلفني  به اورژانس 115 جهرم براي نجات جان بيماران مربوط به بيماري هاي قلبي و عروقي مانند  فشار خون بالا، درد قفسه سينه، سكته قلبي و غيره بوده كه 819 مورد گزارش شده است.

وي با اشاره به تصادفات شهري و جاده اي گفت: در نيم سال اول 98،  كل تصادفات شهري و جاده اي  1479 مورد بوده كه 930 مورد آن مربوط به تصادفات شهري  است و برخورد موتور با ماشين يكي از مهم ترين علت هاي اصلي تصادفات شهري بوده كه 1158 مصدوم بر جا گذاشته است.

وي با اشاره به 549 مورد تصادف جاده اي و بر جا گذاشتن 815 مصدوم در شش ماه اول سال 98 گفت:  حادثه خيز ترين محور در تصادفات جاده اي، محور جهرم به شيراز و بعد از آن جهرم به سيمكان و قير است.  از مهم ترين دلايل اصلي اين تصادفات واژگوني موتور و ماشين بوده است.

به گفته وي در تصادفات شهري و جاده اي، بيشتر مصدومين از سرنشينان موتور سيكلت هستند و آسيب به ناحيه سر از بيشترين موارد گزارش شده بوده كه دليل آن عدم استفاده از كلاه ايمني است.

وي عنوان كرد: بيشتر تصادفات در چند كيلومتر مانده به مقصد اتفاق مي افتد كه علت اصلي آن خستگي و خواب آلودگي راننده است.وي ميانگين مدت زمان رسيدن آمبولانس به محل حادثه در جاده و شهر را به ترتيب 10 و 6 دقيقه عنوان كرد.

به گفته وي رعايت حفظ خونسردي، گزارش تعداد دقيق مصدومين، شرح حال مصدوم و نوع تصادف از آيتم هاي مهمي است كه رهگذران و همراهان مصدوم در تصادفات جاده اي و شهري بايد انجام و سريع به اورژانس 115 اطلاع دهند.

رئيس مركز فوريت هاي پزشكي 115 جهرم تاكيد كرد: در تصادفات رانندگي قبل از رسيدن اورژانس، هرگز مصدوم را جابه جا و تكان ندهيد زيرا شرايط مصدوم را بدتر مي كند.

 وي با بيان اين مطلب كه باز نگه داشتن مسير تردد آمبولانس و عدم تجمع در محل تصادف بسيار مهم است گفت : در هنگام شب 200 متر مانده به محل تصادف، براي هشدار به ساير خودرو ها مي بايست از شب رنگ مثلث خطر يا روشن كردن آتش در حاشيه جاده استفاده شود.
تاریخ:
1398/08/13
تعداد بازدید:
484
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal