۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
دارو غذا
جمع آوري 148 قلم لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق از مراكز عرضه محصولات آرايشي و بهداشتي شهرستان جهرم
به گزارش وبدا جهرم؛ مدير نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جهرم از جمع آوري 148 قلم لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق به ارزش 10 ميليون 276 هزار تومان از مراكز عرضه محصولات آرايشي و بهداشتي شهرستان جهرم در سه ماه نخست سال 98 خبر داد.
به گزارش وبدا جهرم؛ مدير نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جهرم از جمع آوري 148 قلم لوازم  آرايشي و بهداشتي قاچاق به ارزش 10 ميليون 276 هزار تومان از مراكز عرضه محصولات آرايشي و بهداشتي شهرستان جهرم در سه ماه نخست سال 98 خبر داد.

ماندا زارع اظهار داشت: در بازرسي هاي صورت گرفته در سه ماه نخست سال 98 در شهرستان جهرم، 51 قلم لوازم آرايشي و تعداد 97 قلم لوازم بهداشتي قاچاق با ارزش 10 ميليون 276 هزار تومان از مراكز عرضه محصولات آرايشي و بهداشتي اين شهرستان جمع آوري شده است.

وي افزود: كالاهاي قاچاق پر خطر جمع آوري شده در سطح شهرستان شامل رنگ مو، مدادچشم، ريمل، شامپو و انواع صابون و نرم كننده مو بوده است.

مدير نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به كنترل لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق و بي اصالت در سطح شهرستان گفت: به شكل دوره اي از تمام فروشگاه هاي عرضه لوازم آرايشي و بهداشتي مجوز دار در سطح بازار بازديد صورت مي گيرد و با متخلفين به صورت جدي برخورد قانوني مي شود.


وي بيان مي كند: كالاهاي قاچاق علاوه بر احتمال بروز بيماري هاي پوستي به دليل وجود مقدار بالاي فلزات سنگين مي تواند در صورت مصرف دراز مدت عوارض جبران ناپذيري را به دنبال داشته باشد.


به گفته وي با توجه به اهميت سلامت و كيفيت بهداشتي كالاهاي آرايشي و بهداشتي وارداتي، سامانه پيامكي 20008822 و آدرس الكترونيكي ttac.ir براي رديابي و شناسايي كالاي قاچاق و اطمينان از ورود و نظارت بر توليد و عرضه بهداشتي كالا در اختيار شهروندان است و كافي است پس از مخدوش نمودن قسمت هاشور شده نسبت به ثبت كد 16 رقمي در سامانه پيامكي اقدام و از صحت كالا، نام كشور سازنده، تاريخ توليد و انقضاي آن اطلاع يابند.

وي مي گويد: محصولات آرايشي توليد داخل علاوه بر تاريخ توليد و انقضا، آدرس و نام كارخانه و شماره پروانه بهداشتي ساخت سازمان غذا و دارو بايد بر روي برچسب كالا داشته باشد.
تاریخ:
1398/04/16
تعداد بازدید:
333
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal