۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
پيام بهداشتي
بايدها و نبايدهاي بهداشتي زائرين اربعين حسيني
در مبحث بهداشت محيط در ايام راهپيمايي اربعين حسيني دو مقوله بهداشت آب آشاميدني و سلامت مواد غذايي اهميت زيادي دارد.
در مبحث بهداشت محيط در ايام راهپيمايي اربعين حسيني دو مقوله بهداشت آب آشاميدني و سلامت مواد غذايي اهميت زيادي دارد.
زائرين بايد توجه داشته باشند كه آب آشاميدني را حتما به صورت بسته بندي تهيه و مصرف كنند و از مصرف آب جاري و غيربهداشتي خودداري كنند.

اولين توصيه درخصوص بهداشت موادغذايي اين است كه زائرين تحت هيچ شرايطي از دستفروشان خريد نكنند، حتي اين توصيه براي خريد موادغذايي خشك هم رعايت شود؛چنانچه موكب ها براي زائرين غذاي گرم گرفتند، غذا همانطور گرم مصرف شود، چراكه در آن محل شرايط گرم كردن غذا وجود ندارد و مصرف غذاي سرد شده مي تواند، سلامت فرد را به خطر بيندازد.

نكته اي كه حائز اهميت است، اينكه زائرين بايد قبل از دست زدن به هرگونه ماده غذايي، دست هاي خود را با آب و مايع دستشويي شست و شو دهند و مصرف ميوه نيز به شرط شست و شوي كامل اشكالي ندارد.

همراه داشتن ملحفه شخصي بر بهداشت فردي تاثير زيادي دارد،براي جلوگيري از ورود حشرات يا حيوانات لابه لاي رخت خواب ها، بهتر است، پتوها را بيرون از چادر بتكانند و در روشنايي روز هم پتوها را جلوي نور خورشيد قرار دهند.

شستن جوراب ها و استفاده از لباس تميز در سلامت فرد و رعايت حال ديگران تاثير زيادي دارد، ضمن اينكه استعمال دخانيات در محل اسكان و چادرها ممنوع است و اين امر بايد رعايت شود.

زباله ها بايد در محل هايي كه مخصوص دپوي زباله تعيين شده است، جمع آوري شود و از پراكندن زباله در هر خيابان ها و جوي ها خودداري شود.

زائرين حتما ماسك همراه خود داشته باشند.
تاریخ:
1397/07/28
تعداد بازدید:
102
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal