۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
سمينار "MED TALK "
سمينار "MED TALK " (با محوريت ام اس) با حضور نايب رئيس انجمن ام اس ايران در دانشگاه برگزار گرديد
سمينار يك روزه گفتگوي پزشكي "MED TALK" امروز 14 مهر ماه 97 با حضور نايب رئيس انجمن ام اس ايران، معاونين، اساتيد و دانشجويان دانشگاه و مدير انجمن ام اس شهرستان جهرم با (محوريت بيماري ام اس) در سالن شهيد قادري دانشگاه برگزار گرديد.
سمينار يك روزه گفتگوي پزشكي "MED TALK" امروز 14 مهر ماه 97 با حضور نايب رئيس انجمن ام اس ايران، معاونين، اساتيد و دانشجويان دانشگاه و مدير انجمن ام اس شهرستان جهرم با (محوريت بيماري ام اس) در سالن شهيد قادري دانشگاه برگزار گرديد.

دكتر كاووس صلح جو معاون پژوهشي و تحقيقات دانشگاه در ابتداي مراسم ضمن سلام و خوشامد گويي اظهار داشت: هدف از برگزاري اين سمينار، آشنايي دانشجويان با مفاخر علمي و تازه هاي پزشكي در زمينه هاي تخصصي و ايجاد انگيزه و ايده هاي پژوهشي و علمي در دانشجويان و اساتيد است.

وي برقراري تعامل و ارتباط دانشجويان و اساتيد دانشگاه با مراكز علمي و تحقيقاتي ديگر موسسات و دانشگاه ها را از ديگر دلايل برگزاري اين سمينار عنوان كرد و افزود: حضور افراد پر افتخاري چون دكتر صحرائيان و برگزاري اين چنين سمينارهايي مي تواند در بحث پژوهشي و تحقيقاتي كمك بسيار خوبي براي دانشجويان و اساتيد دانشگاه در زمينه پوياتر شدن تحقيقات پژوهشي باشد.

دكتر محمد علي صحرائيان نايب رئيس انجمن ام اس ايران با اشاره به شيوع ام اس در ايران گفت: با توجه به تحقيقات صورت گرفته در اين زمينه، ريسك شيوع ام اس در ايران متوسط است اما در چند سال اخير با توجه به تغيير شرايط محيطي و نوع تغذيه افراد آمار افزايش بيماران ام اس جهشي رو به بالا داشته است.


وي محيط و ژنتيك را دو فاكتور مهم در ابتلا به بيماري ام اس دانست و بيان كرد: شهرنشيني، زندگي آپارتماني، آلايندگي هاي محيطي و نوع تغذيه از عوامل محيطي است كه سيستم ايمني فرد را تحريك و تاثير زيادي در مبتلا شدن فرد به بيماري ام اس دارد.

به گفته وي استعمال سيگار، ريسك ابتلا به بيماري ام اس را افزايش مي دهد و يكي از اهرم هاي مبارزه با بيماري هاي خود ايمني و ام اس نكشيدن سيگار است.

اين متخصص مغز و اعصاب و فلوشيپ ام اس گفت: ريسك بيماري ام اس در افراد سيگاري كه يكي از اعضاي خانوادشان مبتلا به اين بيماري باشد بسيار زياد است.  

دكتر صحرائيان نقش تغذيه را در ابتلا به بيماري ام اس مهم دانست و تاكيد كرد: متاسفانه سن ابتلا به ام اس در ايران به زير 18 سال و به نوجوانان رسيده است و خانواده ها به خصوص آنهايي كه داراي بيمار ام اس هستند بايد ويتامين D خود و فرزندانشان را چك و در سطح نرمال نگه دارند.

گفتني است اين سمينار علمي توسط كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه برگزار گرديد.
تاریخ:
1397/07/15
تعداد بازدید:
40
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal