۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
هفته روان
كارگروه هماهنگي هفته روان در دانشگاه بر گزار گرديد
كارگروه هماهنگي هفته روان با شعار "سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغيير " امروز 11 مهر 97 با حضور رئيس، معاونين و مديران ذيربط دانشگاه و معاون سياسي و امنيتي فرمانداري ويژه، رئيس اداره ورزش و جوانان و ديگر مديران شهرستان در سالن شهيد ايرانمنش دانشگاه برگزار گرديد.
كارگروه هماهنگي هفته روان با شعار "سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغيير " امروز 11 مهر 97 با حضور رئيس، معاونين و مديران ذيربط دانشگاه و معاون سياسي و امنيتي فرمانداري ويژه، رئيس اداره ورزش و جوانان و ديگر مديران شهرستان در سالن شهيد ايرانمنش دانشگاه برگزار گرديد.

دكتر محمد رحمانيان رئيس دانشگاه اظهار داشت: نقش شادي و نشاط، خانواده، محيط هاي آموزشي و سبك زندگي سالم تاثير بسزايي در سلامت روان جوانان و نوجوانان دارد.

وي تحقق سلامت روان جوانان و نوجوانان را منوط به همكاري و مشاركت نهاد ها و دستگاه هاي اجرايي جامعه دانست و گفت: مديران بايد احساس مسئوليت كنند و متوليان ايجاد سلامت روان جوانان و نوجوانان مي بايست خود را موظف و در احقاق اين امر بستر هاي مناسب ايجاد كنند.

وي در ادامه افزود: افزايش كيفيت سطح زندگي، رضايتمندي از زندگي و احساس ارزشمندي از مقوله هاي بسيار مهم در حفظ سلامت روان افراد جامعه است كه بي شك بعد از خانواده يكي از مهم ترين محيط هاي تامين كننده و موثر در اين خصوص محيط هاي آموزشي چون مدرسه و دانشگاه است.

دكتر سيد مجيد ارجمند معاون بهداشتي دانشگاه نيز در اين جلسه گفت: ترويج و محافظت از سلامت روان نوجوانان و جوانان شهرستان از اهدافي است كه معاونت بهداشتي دانشگاه بر آن تاكيد دارد زيرا نه تنها به سلامت آنها در كوتاه مدت و دراز مدت كمك مي كند بلكه جامعه اي كه جوانان و نوجوانان سالمي دارد مي تواند منجر به مشاركت بيشتر در نيروي كار ميان خانواده هايشان و جامعه شان شوند.

مهندس قناعتيان معاون سياسي و امنيتي فرمانداري نيز در ادامه جلسه گفت: آسيب هاي اجتماعي از دغدغه هايي است كه مسئولين بسيار بر آن تاكيد دارند همان طور كه در سال گذشته يك سوم از ميزان ازدواج ها در شهرستان جهرم منجر به طلاق شده است و مسئله مواد مخدر و استفاده از مشروبات الكلي در بين جوانان از معضلاتي است كه جامعه با آن روبرو است.

وي به ايجاد شادي و نشاط در بين جوانان تاكيد كرد و گفت: اجراي فعاليت هاي فرهنگي، ورزشي و غيره تاثير زيادي در نشاط جوانان دارد و مي تواند شرايطي فراهم كند كه جوانان به سمت تفريحات ناسالم نروند و اين مهم در گرو همكاري نهادهايي چون اداره ورزش و جوانان، ارشاد و فرهنگ اسلامي، آموزش و پرورش و غيره است.

لادن صحرائيان كارشناس مسئول بهداشت روان معاونت بهداشتي دانشگاه نيز در ادامه گفت: سبك زندگي سالم عملكرد ذهني و رواني انسان را بهبود بخشيده و موجب ارتقاي سلامت روان و بهبود كيفيت زندگي انسان مي شود.

وي افزود: بهداشت رواني، همان سلامت فكر و قدرت سازگاري فرد با محيط و اطرافيان است و در شكل دهي بهداشت رواني و شخصيت افراد، خانواده مهم ترين سهم را دارد.

به گفته وي خانواده اي كه در آن عشق، علاقه و محبت به اندازه كافي مبادله مي شود، سلامت رواني افراد آن تا حد زيادي تامين است.

تاریخ:
1397/07/11
تعداد بازدید:
135
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal