۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير
عمل "خارج كردن تومور داخل نخاعي " بدون كوچكترين نقص عصبي با روش ميكرو سرجري در بيمارستان پيمانيه جهرم انجام شد
دكتر محمد عيسائي جراح و متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با روابط عمومي دانشگاه گفت: در پي مراجعه خانمي 19 ساله با علائمي شبيه به ديسك، اقدامات تشخيصي اوليه انجام شد كه پس از بررسي هاي لازم متوجه وجود توده اي بزرگ در نخاع، جايي نزديك به اعصاب S3 و S4 ( اعصاب سوم و چهارم خاجي) شديم.
دكتر محمد عيسائي جراح و متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با روابط عمومي دانشگاه گفت: در پي مراجعه خانمي 19 ساله با علائمي شبيه به ديسك، اقدامات تشخيصي اوليه انجام شد كه پس از بررسي هاي لازم متوجه وجود توده اي بزرگ در نخاع، جايي نزديك به اعصاب S3 و S4
( اعصاب سوم و چهارم خاجي) شديم.  

وي در ادامه گفت: در اين موارد نياز است كه تومور از نخاع و عصب هاي اطراف به طور كامل جدا شود زيرا اگر كپسول هاي اطراف آن آسيب ببيند و پاره شود تومور مجددا عود ميكند و بيمار را تا آخر عمر درگير خود مي سازد. طوريكه كه بعد از عمل ممكن است مشكلات ادراري،فلج پا و يا حتي اختلالات جنسي ايجاد كند.

دكتر عيسائي با اشاره به موفقيت آميز بودن عمل بيان كرد: با توجه به مدت زمان شش ساعته اي كه عمل به طول انجاميد، موفق شديم تومور را بطور كامل و بدون هيچ گونه آسيب ديدگي خارج كنيم. هم اكنون نيز حال عمومي بيمار بسيار خوب است و هيچ علائمي از درد در وي مشاهده نمي شود و مراحل ترخيص از بيمارستان را سپري مي كند.
تاریخ:
1396/07/01
تعداد بازدید:
474
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal