۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
برگزاري مراسم هر دانشجو يك درخت در دانشگاه علوم پزشكي جهرم
مراسم روز درختكاري در دانشگاه علوم پزشكي جهرم با حضور رياست دانشگاه به همراه معاون فرهنگي دانشجويي و مدير تعالي فرهنگي دانشگاه در 15 اسفند ماه با عنوان هر دانشجو يك درخت برگزار شد.
مراسم روز درختكاري در دانشگاه علوم پزشكي جهرم با حضور رياست دانشگاه به همراه معاون فرهنگي دانشجويي و مدير تعالي فرهنگي دانشگاه در 15 اسفند ماه با عنوان هر دانشجو يك درخت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي جهرم(وبدا)، دكتر رحمانيان رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم اولين نهال را براي آباد سازي محوطه خوابگاه دانشجويي دانشپور كاشت.
در اين مراسم بيانيه روز درخت كاري توسط دانشجويان قرائت و پس از آن حجت الاسلام زين العابدين دست داده معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه از حضور مسئولين و دانشجويان در مراسم تشكر و قدرداني كرد.
وي در خصوص روز درختكاري گفت : امروزه بيشتر كشورهاي دنيا روز درختكاري را محترم شمرده و در اين روز به كاشتن درخت ها و نهال هاي متفاوت اقدام مي كنند. البته تاريخ اين روز با توجه به آب و هواي هر كشور متفاوت است و بيشتر سعي مي كنند تا در موقعي از سال اين كار را انجام دهند كه درخت قابليت رشد كردن را داشته باشد. در كشور ما روز درختكاري در 15 اسفند هر سال برگزار مي شود و مردم با حضور در پارك ها، جنگل ها و اقصي نقاط شهر اقدام به كاشت نهال هاي جوان مي كنند. ايراني ها هر سال با كاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با اين كار نمادين در آستانه بهار زندگي را به زمين باز مي گردانند.
جواد قاسمي مدير اداره تعالي فرهنگي گفت : درختكاري در ايران داراي پشتوانه ‌اي از علايق ملي و سنت تاريخي است، تاريخ نشان مي ‌دهد كه ايرانيان باستان، جشن هاي خاصي داشتند و در اين جشن ها به درختكاري پرداخته و به خاك و زراعت احترام مي‌ گذاشتند.
قاسمي خاطر نشان كرد : اداره تعالي فرهنگي دانشگاه در نظر دارد براي بهينه سازي و پاس داشتن اين روز مهم نهال هايي در اختيار دانشجويان قرار دهد تا در راه نگهداري اين فرهنگ زيبا قدمي برداشته شود .
وي در ادامه افزود : در اين مراسم از همه دانشجويان براي شركت در مراسم دعوت شد تا نمايندگان هر ورودي درختهاي خود را بكارند و اين سنت ديرينه در نسل جوان و دانشجو قدرت بيشتري بگيرد.
انتهاي پيام/
 
 
 
 
 
تاریخ:
1395/12/17
تعداد بازدید:
41
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal