۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
استقرار كارشناس « رابط مادران پرخطر» در بيمارستان شهيد مطهري جهرم
در بيمارستان شهيد مطهري جهرم كارشناس « رابط مادران پرخطر» استقرار يافت
در بيمارستان شهيد مطهري جهرم كارشناس « رابط مادران پرخطر» استقرار يافت.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي جهرم (وبدا)، مدير گروه سلامت خانواده، جمعيت و مدارس معاونت بهداشتي از استقرار كارشناس رابط مادران پرخطر در بيمارستان خبر داد.
دكتر سودابه صميمي گفت: معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جهرم از سال 1390جهت كاهش مرگ و مير مادران باردار پرخطر اقدام به استقرار كارشناس رابط مادر پرخطر در كلينيك تخصصي زنان نمود.
وي افزود: نتايج مثبت اين عملكرد به گونه اي بود كه از ابتداي سال 95 اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، لزوم استقرار كارشناس رابط مادران پرخطر را به كليه دانشگاه هاي سطح كشور ابلاغ نمود.
دكتر صميمي در ادامه بيان كرد: در اين راستا به همت واحد سلامت مادران معاونت بهداشتي و با همكاري مديريت و پرسنل بيمارستان شهيد مطهري، از بهمن ماه خانم راشين شريفي به عنوان كارشناس رابط پرخطر در بيمارستان مستقر گرديد.
مدير گروه سلامت خانواده، جمعيت و مدارس گفت: اين كارشناس وظيفه پيگيري مادران پرخطر بستري و ترخيص شده و حتي مادران پرخطري كه توسط كارشناسان محيطي شناسايي و به بيمارستان ارجاع شده اند را به عهده دارد.
وي در پايان اظهار داشت: اميد است با تعامل هر چه بيشتر كارشناسان بهداشت و درمان و همچنين تلاش هاي شبانه روزي متخصصين زنان و پرسنل بيمارستان شاهد كاهش عوارض دوران بارداري و زايمان علاوه بر كاهش مرگ مادري در شهرستان جهرم باشيم.
تاریخ:
1395/12/02
تعداد بازدید:
92
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal