۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
گفت و گو با ناهيد زندگاني پرستار جهرمي نمونه كشوري
گفت و گو با ناهيد زندگاني پرستار جهرمي نمونه كشوري
گفت و گو اختصاصي با پرستار جهرمي كه نمونه كشوري شد

 

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي جهرم(وبدا)، ولادت حضرت زينب و روز پرستار بهانه­ اي شد تا با كمي تاخير به سراغ پرستار نمونه كشور برويم و در روزي كه به نام روز پرستار نام گذاري شده است با وي سخن بگوييم. پرستاري شغلي است كه در آن تا عاشق نباشي نبض تپنده هر بيمار لبخند بر لبانت جاري نمي سازد. پرستاران نمونه گذشت و ايثارند و بهترين خاطره هر يك از آنها بازگشت به حيات و فرصت دوباره بيماران است خانم زندگاني علاوبر دارا بودن اين ويژگي ها از انهايي است كه با وضو و دعاي فرج كارش را آغاز و در 13بهمن ماه در بين250پرستار نمونه كشوري قرار گرفت.

 زندگاني پرستار نمونه كشور شد

زندگاني كه پرستار نمونه كشورشده درباره علاقه خود به شغل پرستاري خاطرنشان كرد: پرستاري با توجه به شفقت و دلسوزي خانمها با روحيه آنها سازگاري بيشتري دارد. اين شغل علاوه بر توان جسمي و صبر و تحمل نياز به عشق دارد . با وجود مشكلات و سختي هايي كه شغل پرستاري دارد ، بزرگترين شيريني اين كار بهبود ,سلامت جسمي و روحي بيماران است كه تمام سختي ها را مرتفع مي كند.

از وي سؤال مي كنم اگر يكي از نزديكان شما در بيمارستان بستري شود آيا رفتار متمايزي با او در پيش مي گيريد ؟

او با خنده و در عين قاطعيت جواب داد:نه بيماران را عضوي از خانواده خودم مي دانم تاجايي كه بارها بيماران به دليل لبخند و رفتار خوبم مرا تمجيد و گفته اند از لبخند شما روحيه مي گيريم.

دلايل انتخاب شما به عنوان پرستار نمونه كشور چيست ؟

اين بانوي وظيفه شناس با تمام تواضعش تصريح كرد:

اول لطف خدا و بعد  بايد از كساني كه انتخاب كرده اند بپرسيد. نه تنها من بلكه همه همكاران به وظايف خود عمل مي كنيم و وقتي پرستار شدي يعني نمونه دلسوزي هستي حالا چه فرقي مي كند پرستار نمونه كشور باشي يا نه مهم انجام وظيفه است. ولي هماره نظم و انضباط و رهبر مناسب با بيمار در اولويت من است.

با توجه به اينكه شما يك مادر هستيد وظايف كاري تداخلي با وظايف شما به عنوان يك مادر و همسر ندارد ؟

پرستار نمونه پاسخ مي دهد : وقتي به وظيفه انساني و شغلي خود فكر ميكني تنها كمك به بيمار مهم است. 28 سال است كه من پرستار تلاش كرده ام هر دو نقش شغلي و مادري را به خوبي ايفا كنم اما فكر مي كنم نقش شغلي بر نقش مادر ام تاثير گذار بوده است.

رفتار شما همكارانتان با همراهان بيمار چگونه است و چه انتظاري از همراه بيماران داريد ؟

پرستار نمونه كشور اذعان مي كند : يك پرستار علاوه بر مراقبت از بيمار بايد شرايط روحي بيمار را نيز درك كند اما همراهان بيمار هم بايد آرامش و صبوري خود را حفظ كنند و بدانند اگر يك پرستار تذكري مي دهد براي سلامتي بيمار انهاست .

مشكلاتي كه اين روزها پرستاران با آن درگير هستند از ديد شما چيست ؟ اگر پرستاري را جز مشاغل سخت مي ناميدند و ساعت كار و زمان بازنشستگي كمتر مي شد عالي بود.

بدترين و بهترين خاطره پرستار نمونه كشور ؟خواهرم نيز پرستار است و شباهت زيادي با هم داريم كه بارها همكاران ما را با هم اشتباه مي گيرند تا جايي كه وقتي براي غذا به آشپزخانه مي رويم مي گويند شما الان غذايتان گرفتيد و من نيز با خنده مي گويم خوشمزه بود دوباره آمده ام.

وي به عنوان پرستار نمونه كشور با لبخندي بهترين روزي كه آرزويش را دارد تشريح كرد و گفت: مسلم است فرج مولايمان صاحب الامر مسلمين(عج) و سلامتي همه مردم كشورم.

انتهاي پيام/
تاریخ:
1395/11/23
تعداد بازدید:
222
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal